Yaşam Tarzı

Yeni Alışkanlıklar Nasıl Oluşturulur.

Yeni bir sağlıklı alışkanlık edinme çabasını başlatmak heyecan vericidir, ancak haftalar ve aylar geçtikçe parlaklık yıpranabilir. Neyse ki, yolda kalma şansınızı artırmak, aksaklıklardan geri dönmenize yardımcı olmak ve yeni alışkanlığınızı yerleşik bir rutine dönüştürmek için şu anda kullanabileceğiniz güçlü pratik taktikler var. Bu ipuçları ve tekniklerle kalıcı başarı için sağlam bir temel oluşturun.

Hazırlık Çalışması Yapın

 • Doğru sebeple başlayın. Alışkanlığı kendiniz için benimsediğinizden emin olun, çünkü bunu istersiniz ve başkası size baskı yaptığı için değil. Yeni alışkanlığınızın sizi nasıl hissettireceğinin olumlu yönlerine odaklanmak ve sürece pekiştirmek. Michelle Segar'ın araştırması , örneğin bir tempolu yürüyüş veya koşudan sonra deneyimlediğiniz enerji artışı, ruh hali yükseltme veya daha iyi konsantrasyon gibi şeylere odaklanmanın, 30 yıl içinde kalp krizini önlemek veya genel olarak sağlığınızı iyileştirmek istemekten daha etkili bir motive edici olduğunu göstermektedir . . Uzaktaki veya spesifik olmayan egzersiz motivasyonlarının, zamanımız ve dikkatimiz üzerindeki günlük taleplerle rekabet edecek kadar güçlü olmadığını açıklıyor.
 • Hedef davranışınız hakkında net olun. Kullanılması AKILLI hedefler biçimi kutu yardım. Üç aylık hedefler (alışkanlığınızla birlikte olmak istediğiniz yerde) ve haftalık davranışsal hedefler (oraya ulaşmak için yapmanız gerekenler) yazın. Hedeflerinizin taşa oyulmadığını unutmayın; Çok kolay veya çok zorlarsa ya da öncelikleriniz veya koşullarınız değişirse gerektiği gibi ayarlayın.
 • Takımınızı oluşturun. Yeni alışkanlığınız üzerinde çalışırken sizi cesaretlendirmesi için güvendiğiniz bir veya daha fazla arkadaşınızı veya ailenizi davet edin. Açık ol; Metin check-in'leri veya daha fazla halka duyurmayı tercih ediyorsanız, bunu söyleyin.
 • Kızakları yağlayın. Sebze servisini artırmayı mı hedefliyorsunuz? Buzdolabınızı, derin dondurucunuzu ve dolaplarınızı çekici seçeneklerle stoklayın. Sabah egzersiz rutinine mi başlıyorsunuz? Çalma listenizi ve alarmınızı ayarlayın, bir gece önce kıyafetlerinizi ve ayakkabılarınızı çıkarın ve biraz daha erken yatın.
 • Ayırt onu. Yeni davranışınızla ilgili eylem öğelerini planlayın - bunu gerçekten uygulama zamanıyla birlikte - ve uyarıları alın.

Hareketini yap

 • Bir koşuşturma verin. Yeni alışkanlığınız konusunda tamamen rahat hissetmiyorsanız sorun değil; bu pratikle gelecek. Önemli olan, eylem harekete geçerken başlamaktır.
 • Takip et. Sisteminizi basit tutun; takviminizdeki bir yıldız veya bir uygulamadaki bir kutuyu işaretlemek işe yarayacaktır. Bazıları izlemeyi sürdürmeyi ilham verici bulurken, diğerleri bunu yapmıyor. İzleme sisteminizi sizin için çalışacak şekilde kişiselleştirin. İlerledikçe ne kadar ilerlediğini görebilirsin.
 • Dostum. Yüz yüze birlikte olamıyorsanız, birbirinizi neşelendirmek, zorlukların üstesinden gelmek ve hedeflerinize doğru ilerlemeye devam etmek için bir telefon veya mesajla kontrol edin.
 • İyimser bir zihniyete sahip olun. Her seferinde daha fazla sebze yemeyi, meditasyon yapmayı veya kuvvet antrenmanı yapmayı sevmeyeceksiniz. Neyin iyi gittiğine ve yeni alışkanlığınızın sizi nasıl hissettirdiğine odaklanmak için elinizden gelenin en iyisini yapın. Bitirdiğinizde daha uyanık, daha mutlu veya daha sakin misiniz?

Takipte kal

 • Esnek ol. Bir iş toplantısına girdiniz ve yürüyüşe çıkamıyor musunuz? Bütün gece hasta bir çocukla uyanık mıydınız ve sebzeleri doğrayacak enerjiniz yok muydu? Hayat olur. Esnek bir zihniyetle, durumu kabul eder ve B planına dönersiniz - veya yarın tekrar denersiniz. Alışkanlık oluşturmak ya hep ya hiç bir süreç değildir; daha çok bir dizi deney gibi. Bazen ilerlemeye devam etmek için planlarınızı veya beklentilerinizi ayarlamanız gerekir.
 • En kararlı davranış değiştiriciler bile stres arttığında eski yöntemlere geri dönerler. Stresi yönetmenin farklı yollarını deneyin ve sizin için en iyi olanı bulun.
 • Merak edin . Bir günü özledin mi? Bu yaklaşımla nazik ve yargılayıcı olmayın: “Bunun neden olduğunu merak ediyorum. Bir dahaki sefere farklı olarak ne yapabilirim? " Herkes tökezledi; silkeleyin ve ondan öğrenin.
 • Her şeyi taze ve ilginç tutun. Alışkanlığınızı düzenli olarak yeni egzersiz formatlarını, ekipmanı veya yerleri denemek, yeni tarifler veya pişirme tekniklerini denemek, yeni nefes alma teknikleri uygulamak ve çok daha fazlası gibi yeni unsurlarla aşılayın. Tay yemek kursuna kaydolun, spor sporları ligine katılın veya sanal bir yarı maratona kaydolun.
 • Sosyal yapın. Bunu yapmak güvenli olduğunda, alışkanlığınızı arkadaş canlısı eğlenceyle birleştirin. Bitki temelli, bütün yiyeceklere ev sahipliği yapın, bir arkadaşınızla 5K antrenman yapın veya eşinizle dans dersi alın. Sağlıklı alışkanlıkları sosyal yaşamınızla bütünleştirmek, onları sürdürmeyi daha kolay ve daha keyifli hale getirir.

Daha iyi sağlık arayışınızda nerede olursanız olun, orada kalın - bunu yapabilirsiniz. Yeni bir alışkanlık oluşturma ve onu bir rutine dönüştürme süreci boyunca kendinize karşı sabırlı olun. Sıkışmış hissediyorsanız ve yeni bir sağlıklı alışkanlık veya rutin benimsemek için ek desteğe ihtiyacınız varsa, ACE Sertifikalı Sağlık Koçuyla çalışmayı düşünün. Bu davranış değiştirme uzmanları, hedefler belirlemede, becerilerinizden ve güçlü yönlerinizden yararlanmada ve kalıcı başarıya giden yolu bulmanıza yardımcı olacak stratejileri uygulamada sizinle ortak olurlar .