Fitness

Belirsizlik Zamanlarında Formda Kalmak

2020 bize bir şey öğrettiyse, o da değişen koşullara hızla adapte olmaya hazır olmamız gerektiğidir . 2020, dünyanın nasıl işlediğinden, öğrendiğinden, alışveriş yaptığından ve topladığından, spor salonuna gitmek de dahil olmak üzere sıradan şeyler yapmanın yeni yollarını bulmakla ilgilidir.

Ülkeler, bölgeler ve şehirler, fitness tesislerinin çalışma şeklini sınırlayan COVID-19 azaltma planları oluştururken fitness ve sağlıklı yaşam endüstrisi en önemli değişikliklerden bazılarını gördü. Birçoğu saatlerini kapattı veya azalttı ve Amerikalılar bunun etkilerini hissetti. Araştırmalar , kilo alımı, kalp hastalığı ve tip 2 diyabet dahil olmak üzere COVID-19 kilitlenmeleri sırasında daha hareketsiz bir yaşam tarzıyla ilişkili çok çeşitli sağlık sorunlarına işaret ediyor. 

Bazı spor tesisleri, akış dersleri, açık hava antrenmanları ve üyeler için çevrimiçi programlarla çalışmaya devam etti. Bununla birlikte, spor salonunuz çevrimiçi seçenekler sunmuyorsa, formda kalmak için alternatif fikirler isteyebilirsiniz. İster kendi evinizin konforunda ve güvenliğinde, isterse dışarıda bir parkta, parkurda veya başka yerlerde olsun, fitness dünyası normale dönene kadar aktif kalmanın birçok yolu vardır.

Fitness uzmanları, sürekli değişen COVID-19 kısıtlamaları sırasında formda kalmak için şu ipuçlarını sunar:

  1. Hayatı hareketin yap . Her antrenmanın bir koşu bandında veya bir spin sınıfında olması gerekmez. Günlük aktiviteleri, zaman baskısı altında hareketi dahil etmek için fırsatlar olarak kullanın. Köpeği gezdirirken hızınızı artırın. Çocuklarla oynarken bir aile egzersiz programı oluşturun. Merdiven çıkma gibi aerobik aktiviteleri ekleyerek temizliği bir kardiyo aktivitesi haline getirin.
  2. Bir akış sınıfına adım atın . Grup fitness, spor salonlarında büyük bir cazibe merkezidir. Spor salonunuz akış dersleri sunmuyorsa, YouTube gibi platformlarda ücretsiz çevrimiçi akış antrenmanları arayın. En sevdiğiniz sınıf türünü arayın (örneğin, “30 dakikalık kardiyo HIIT” veya “45 dakikalık düşük etkili güç” ve neyin ortaya çıktığını görün. Daily Burn, Apple gibi ücretli uygulamalarla çevrimiçi teklifler görünüşte sonsuzdur. Fitness + ve Peloton, aylık yayın paketleri de sunar.
  3. Kendi ev spor salonunuzu yaratın . Bir ev spor salonu oluşturmak için pahalı kardiyo ekipmanlarına veya tam bir ağırlık ağırlığına ihtiyacınız yok. Evde çalışmayı kolaylaştırmak için kaliteli bir yoga matı, temel bir dambıl seti (başlangıç ​​için 5, 8 ve 10 lbs.), Atlama ipi ve adım / bank gibi birkaç uygun fiyatlı ürüne yatırım yapmanız yeterlidir. Bu öğelerle, bir odayı geçmeyen ve kolayca saklanabilen bir ev spor salonu kurulumuna sahip olacaksınız.
  4. Çevrenizi keşfedin. COVID-19, bölgenizdeki iç mekan egzersizlerini kapatmış olabilir, ancak harika dış mekanlar hala iş için açıktır ( yerel düzenlemeleri ve kısıtlamaları kontrol edin ). Dünyanın bir bölümünde hava izin veriyorsa yeni parkları, koşu parkurlarını, bisiklet yollarını ve su kütlelerini keşfedin. Açık hava egzersizi, vücudunuza iç mekan ekipmanı kullanmaktan farklı şekillerde sayısız fayda sağlar ve zorlar. Her zaman 6 fit uzakta durmak, başkalarının yanındayken maske takmak ve kamu tesislerini kullanırken uygun el yıkama gibi COVID-19 güvenlik önerilerine uyun.
  5. Bir sağlık ve egzersiz uzmanıyla çevrimiçi çalışın. Geçtiğimiz yıl, çok sayıda kişisel eğitmen ve sağlık koçu, müşterilerin hedeflerine odaklanmalarına yardımcı olmak için işletmelerini çevrimiçi ortama taşıdı. Bir plana ve sizi sorumlu tutacak birine sahip olmak başarı şansınızı artırır. Hedeflerinizi çevrimiçi olarak destekleyebilecek ve bu sorumluluğu sağlayabilecek nitelikli ve deneyimli bir eğitmen bulun .

COVID-19 salgını birçok belirsizlik sunarken, bir şey doğrudur: Sağlığınız ve zindeliğiniz bir öncelik olmalıdır. Hareketi dahil etmek ve hedefleriniz için destek bulmak, sadece biraz yaratıcılık ve harekete uymanın yeni yollarını keşfetme isteği gerektirir.