Danslar

Türkiye Dans Sporları Federasyonu Sosyal Latin Dansları Antrenörü olarak Öncelikli olarak Salsa, Bachata, Arjantin Tango, Düğün Dansı dersleri Bire-bir olarak veriyorum.

Salsa

Salsa, genellikle Karayipler kökenli olduğu vasayılan bir müzik ve oynama çeşididir. Önceleri yalnızca Güney/Orta Amerika kökenli kişiler arasında yaygın olan bu müzik türü, özellikle 1980'lerden sonra yeryüzünün her köşesinde sevilir duruma gelmiştir.Birkaç müzik türünün karışımından oluşmuş olan Salsa, sık sık da Küba kökenli değişik müzik türlerini tanımlamak için de kullanılır. Belki de bu yüzden bu türe İspanyolca'da "sos" anlamına gelen Salsa sözcüğü uygun görülmüştür. Salsanın kökeni konusunda değişik görüşler vardır.

Bachata

Dominik Cumhuriyeti'nde fakir ve dışlanmış insanların yapmasıyla ortaya çıkmış tam bir aşk dansıdır. Müziklerinde ne kadar baskın vuruşlar olsa da zaman zaman hüzün kendisini hissettirir. on yıllarda popülaritesi artan bachata ağırlıklı kalça hareketlerinden oluşur. Bolero ve merengue adımların karışımından oluşmuştur.

Bachata dans

Düğün Dansı

Evlenecek çiftlerimiz kısa süren bir dans dersiyle düğüne gelen davetlilerinize maksimum 2.5 dakikalık bir gösteriyle hem düğün gecenizde hemde hayatınızın tüm evresinde dans etmeye ne dersiniz? Daha önce dans eğitimi almamış çiftler için 2 veya 10 saatlik derslerden oluşan hızlandırılmış bir paket program sunmaktayız. Genellikle çiftlerin düğünden 2 ay önce bu derslere başlamaları yeterli olmaktadır. Dans türünü seçerken, öncelikle müziğe ve çiftimizin karakterine önem veriyoruz. Daha sonra gelinlik modeli, çiftin dans geçmişi olup olmaması ve dans edilecek mekânın büyüklüğü, konsepti dansın türünü ve yapılacak figürleri belirlenmektedir.

düğün dansı

Harmandalı

Ege denilince akla Zeybek gelir. Mert, cesur, atılgan, mazluma dost, haksızlığa düşman olarak tanınırlar. Türk köylüsünün tipik bir örneğidir. Kurtuluş savaşında gösterdikleri başarılar ünlerine ün katmıştır. Bugün Zeybeklik tarihi bir anı olarak yaşatılmaktadır. Bölgenin oyun türü Zeybektir. Batı Anadolu'nun hemen hemen her, yerinde "Zeybek" türündeki oyunlar,­görülür. Afyon, Antalya, Isparta, Burdur, Sakarya çizgisinin batı tarafında kalan illerimizde bu tür oyunun büyük etkileri vardır.

düğün dansı